TOM TYKWER         
     
CO SE CHYSTÁ
 

THE  INTERNATIONAL  (2009)

 
V září roku 2007 se začal natáčet nový film Toma Tykwera THE INTERNATIONAL. Pokud vše půjde podle plánu, v kinech poběží již v únoru 2009. V hlavní roli uvidíme Cliva Owena (Potomci lidí/Children of Men, Sin City) a Naomi Watts, známou např. z filmu Mulholland Drive režiséra Davida Lynche.
 
Natáčení probíhá ve třech základních lokacích: Istanbulu, Miláně a v berlínských ateliérech, kde byla pro tento účel mimo jiné vytvořena replika newyorského Guggenheimova muzea.
 
Na rozdíl od předchozího Tykwerova snímku se THE INTERNATIONAL odehrává v realistickém a ne příliš poetickém prostředí současných finančních trhů a obchodníků se zbraněmi. Clive Owen zde ztvární agenta Interpolu, který se snaží odhalit pozadí korupční aféry v renomované mezinárodní finanční instituci.
 
 
 
PRÁVĚ V KINECH
 

PAŘÍŽI, MILUJI TĚ  -  PARIS, JE T’AIME / TRUE

 
Paříži, miluji Tě (Paris, je t'aime, 2006) je rozsáhlý filmový projekt zahrnující 18 mikropříběhů odehrávajících se v jednotlivých městských obvodech Paříže (arrondissementech). Každý relativně samostatný segment filmu má svého vlastního režiséra či režiséry a dohromady je pojí společné téma, kterým je (jak jinak) láska.
 
Tykwerovým příspěvkem do projektu Paris, je t'aime je přibližně desetiminutový snímek, který běžel v německých kinech i jako samostatný krátký film pod názvem True. Mikropříběh je reflexí vztahu slepého chlapce a začínající herečky, kterou ztvárnila Natalie Portmanová. Příběh se odehrává v 10. pařížském obvodu - Faubourg Saint-Denis. ...(více zde)
 
 
 
 
© http://tykwer.euweb.cz